404 Rok szkolny 2001/2002 » SKKT - PTTK
Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Rok szkolny 2001/2002

Mając na względzie dobro ucznia, rozwijanie jego zainteresowań turystycznych, plastycznych i muzycznych, zagospodarowanie wolnego czasu dzieci kontynuowałam prowadzenie działalności szkolnego Koła.  Koło to liczy 55 członków w tym z klasy III

 8 osób,  kl. IV 14, z kl. V 14, z kl. VI 11 uczniów. W tym roku kalendarzowym przystąpiło 15 nowych osób i otrzymało legitymacje członkowskie. W ramach Koła działają grupy: piesza, kolarska, imprez na orientacje, krajoznawcza. Należymy do oddziału PTTK Szamotuły.

 

Braliśmy udział w imprezach:

-          Rajd pieszy z okazji Światowego Dnia Turystyki do Opalenicy

-          XXII Rajd jesienny do Porażyna

-          W V szkoleniowych  marszach na orientację „ SZKOL – INO” w Nojewie

-          XII rajd Niepodległości do Otorowa

-          Marsze na orientacje w Jaraczu  „Zimak”

-          XVI rajd zimowy „My się zimy nie boimy”

-          Wycieczka autokarowa do Wielkopolskiego Parku Narodowego

-          III Rajd pieszy „Powitanie wiosny” z metą w Ostrorogu

-          V Wielkanocny Zlot Kolarski w Samołężu

-          III Runda Pucharu Polski w Marszach na orientację w Obrzycku „SAMINO-2002”

-          II Ogólnopolski Rajd Królewski do Gniezna

-          Marsze na orientacje w Opalenicy: „Kołomyja 2002”

-          Rajd „Śladami Stanisława Władysława Reymonta” do Kołaczkowa

-          XXVII wojewódzki rajd turystyczny po regionie szamotulskim do Pamiątkowa

-          III Mistrzowstwa Powiatu Szamotulskiego w Marsze na Orientacje w Słopanowie

 

Na spotkaniach w Kole śpiewaliśmy piosenki turystyczne, wykonywaliśmy prace plastyczne, które były eksponowane w Muzeum Przyrodniczym w Chalinie. Dzieci otrzymywały dyplomy i nagrody za zajmowanie czołowych miejsc w różnych konkursach: plastycznych, piosenki rajdowej, w marszach na orientacje, wiedzy. Prowadzimy własną kronikę, a działalność Koła prezentujemy przez cały rok szkolny w gablocie na korytarzu szkolnym.

14 uczniów zdobyło odznakę „Turysta- Przyrodnik ”w stopniu popularnym i 3 w stopniu brązowym. 26 uczniów przystąpiło do „ Ligi  marszy na orientacje” a  kilkoro z nich jest w trakcie weryfikacji książeczek na odznakę w marszach na orientację..

Finansowo wsparła nas Rada Rodziców. Pieniądze były przeznaczone na uzupełnienie apteczki Koła oraz na zdjęcia do kroniki. Ponadto rodzice pomagają nam przy organizowaniu rajdów i wycieczek, służą transportem, sami w nich uczestniczą.

Opiekunka Koła przygotowała referat pt. „Krajoznawstwo podróż przez szkolne życie”, który został zaprezentowany na VI Wielkopolskich Targach Edukacyjnych w dniach 23 i 24 lutego 2002r. w Poznaniu.