404 czerwiec » 2015 » SKKT - PTTK
Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Archive for » czerwiec, 2015 «

Najmłodsi Tropiciele

Najmłodsza grupa przedszkolaków obserwowała najbliższe środowisko. Rozpoznawali drzewa i rośliny ogrodowe. Najbystrzejsi tropiciele przyrody zostali nagrodzeni. Starsi członkowie turystycznego koła zapoznali maluchy z flagą i turystyczną piosenką:

“Wędrujemy, wędrujemy,wędrujemy,wędrujemy…
I nie straszna jest nam pogoda !
“Wędrujemy, wędrujemy,wędrujemy,wędrujemy…
Ta włóczęga zdrowia nam doda!
“Wędrujemy, wędrujemy,wędrujemy,wędrujemy…
Nie boimy się deszczu i pluchy !
“Wędrujemy, wędrujemy,wędrujemy,wędrujemy…
Razem z nami idą maluchy!
dscn3581

dscn3582

dscn3585

Mały Tropiciel w Sierakowskim Parku Krajobrazowym

dscn3522

17  czerwca odbył się rajd pieszy pt: „Mały tropiciel w Sierakowskim Parku Krajobrazowym” – skierowany do  grupy  przedszkolnej. Szkolni turyści  (uczniowie klasy szóstej w  koszulkach z okazji XV lecia koła) wraz z przedszkolakami wyruszyli pieszo żółtym szlakiem turystycznym do pobliskiego SPK. W trakcie odbyły się  warsztaty z terenoznawstwa: posługiwanie się mapą i znakami topograficznymi, obserwacja przyrody (lupy), rozpoznawanie napotkanych  gatunków roślin i zwierząt. Starsi uczniowie opiekowali się młodszymi w lesie i na drodze, przygotowali informacje przyrodnicze i  zabawy. Najlepsi „tropiciele przyrody” zostali nagrodzeni, wszystkie maluchy otrzymały książeczkę PTTK „Wędruj z nami”.

dscn3549

dscn3574

Turystyczna lekcja

11 czerwca 2015 roku odbyła się turystyczna lekcja w Sierakowskim Parku Krajobrazowym. Uczniowie zabrali mapy i przewodniki, by rozpoznawać otaczające środowisko. Najlepsza nauka to praktyczne zajęcia w terenie - pogoda dopisała :)
dscn3436
dscn3448
dscn3450