404 grudzień » 2013 » SKKT - PTTK
Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Archive for » grudzień, 2013 «

Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku

1442

80 LAT ODDZIAŁU

obraz-119Uroczyste obchody Jubileuszu 80-lecia Oddziału PTK-PTTK w Szamotułach odbyły się 19 grudnia 2013 roku w Sali Koncertowej Muzeum Zamek Górków w Szamotułach.  W uroczystej gali udział wzięli przedstawiciele władz powiatu: starosta Paweł Kowzan, wicestarosta Józef  Kwaśniewicz  i gminy szamotulskiej pan  Wojciech Rabski, prezes Zarządu Głównego PTTK w Warszawie Roman Bargieł,  prezes Wielkopolskiej Korporacji Oddziałów PTTK  Andrzej Kudlaszyk oraz  zaproszeni przez prezesa Szamotulskiego Oddziału PTTK  goście.  Uczestniczyli oni w Seminarium Jubileuszowym,  podczas którego o „Powstaniu styczniowym w Wielkopolsce” prezentację przedstawił Paweł Anders, a o „Początkach ruchu turystycznego na Ziemi Szamotulskiej” mówił prezes  Paweł Mordal. Podsumowano również Konkurs na Najaktywniejszy Szkolny Klub Krajoznawczo-Turystyczny Oddziału PTTK w Szamotułach w roku szkolnym 2012/2013. Prezes Zarządu Głównego PTTK w Warszawie Paweł Bargieł wręczył  przedstawicielom SKKT-PTTK  działającego przy Szkole Podstawowej w Nojewie plakietę z tytułem „LAUREAT”.   W klasyfikacji drużynowej Międzyszkolnej Ligi Imprez na Orientację PTTK w roku 2013 pierwsze miejsce w kat. TD  zajęli  również uczniowie  ze Szkoły Podstawowej w Nojewie.  Indywidualnie w Lidze  INO uczniowie tej szkoły zajęli:  pierwsze miejsce  Wojciech Wachowiak, drugie miejsce Katarzyna Wicher i trzecie miejsce Michał Bialik. Prezes szamotulskiego Oddziału PTTK podziękował opiekunce koła pani Luizie  i Dyrektorowi  Szkoły w Nojewie pani Inez Kęsy,  za dotychczasową współpracę. Młodzi turyści po raz kolejny zostali nagrodzeni dyplomami, książkami, plakietami i statuetkami. Warto przypomnieć, że  w 2007 roku szkolne koło turystyczne z Nojewa w kategorii szkół podstawowych było najlepszym kołem w województwie wielkopolskim a w latach  2009 i  w 2010 w konkursie na najaktywniejsze koło otrzymało tytuł „Laureata” na szczeblu centralnym, przyznany przez Zarząd  Główny w Warszawie.

Turystyka łączy pokolenia

Rok 2014 w Polskim Towarzystwie Turystyczno-Krajoznawczym będzie przebiegał pod hasłem:

“TURYSTYKA ŁĄCZY POKOLENIA”

logo_tlp2_pionowe_okragle_789_1042

Głównym celem podejmowanych działań ma być “wytworzenie więzi międzypokoleniowej w rodzinie, aktywizacja seniorów i integracja międzypokoleniowa poprzez turystykę.”

W naszym kole już od dawna “turystyka łączy pokolenia”. Uczestnikami ostatniego Rajdu Mikołajkowego do Wronek była trzypokoleniowa rodzina państwa Rostkowskich i Kosiorków: babcia Kasia, mama Karolina, dzieci Gabrysia i Antosia. Serdecznie ich pozdrawiamy i cieszymy się, że są z nami :)

dscf6714

VIII Mikołajkowy Rajd

dscf6667-1

Na  VIII Rajd Mikołajkowy udaliśmy się do Wronek w niedzielę 8 grudnia. Trasę rozpoczęliśmy przy Hotelu Olympic, a następnie wyruszyliśmy przekraczając rzekę Wartę na wędrówkę po ulicach miasta. dscf6693Po drodze udało nam się zobaczyć liczne obiekty: ratusz, Muzeum Regionalne mieszczące się w spichlerzu, kompleks budynków więziennych, kościół farny pw. Św. Katarzyny, kościół franciszkanów wraz z klasztorem, wieżę ciśnień, pomniki, a także dworzec kolejowy. Na mecie rajdu uczestniczyliśmy w wielu konkursach. 1 miejsce zajęliśmy w konkursie na najbardziej świątecznie prezentująca się drużynę. dscf6721-1W konkursie na projekt znaczka IX Rajdu Mikołajkowego 2 miejsce zajął Piotr Nowak, a 3 Martyna Włodarczyk. W konkursie piosenki 2 miejsce zajął Tomasz Białek. Ponadto w konkurencjach sprawnościowych nasi młodzi turyści otrzymali wiele nagród.

FOTORELACJA

Zjazd w Ostrowie

unnamedW Ostrowie Wielkopolskim w dniach 30.11-01.12 2013 odbył się VIII Zjazd Przedstawicieli Oddziałów PTTK Województwa Wielkopolskiego,  który został zorganizowany przez Wielkopolską  Korporację Oddziałów PTTK. Na spotkanie i wymianę  doświadczeń zaproszono przedstawicieli kół i oddziałów PTTK z całego regionu. Wśród delegatów zjazdu, była również opiekunka szkolnego koła turystycznego działającego przy Szkole Podstawowej w Nojewie, prezentująca Szamotulski Oddział PTTK. unnamed-1Organizatorzy w ramach zjazdu zaprosili wszystkich uczestników na „Ostrowską Trasę Turystyczną” prezentującą najciekawsze zabytki miasta.