404 listopad » 2012 » SKKT - PTTK
Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Archive for » listopad, 2012 «

Tu jest Nasza Mała Ojczyzna

dscf1383Szkolny Rajd Niepodległości: „Śladami Pamięci Powstańców Wielkopolski” został zorganizowany przez nasze koło, by uczcić 94. Rocznicę Niepodległości naszej ojczyzny. Wszyscy uczestnicy przygotowali flagi, by zanieść je na groby żołnierzy. Nasza trasa wiodła do miejscowości Psarskie, gdzie na cmentarzu znajdują się groby czterech powstańców. Zakończenie rajdu odbyło się w wigwamie gościnnej pani sołtys Nojewa.  Uczestnicy wypełniali karty pracy o tematyce niepodległościowej i wykonywali prace plastyczne na temat: „Moja ojczyzna”. dscf1319Każdy uczestnik rajdu mógł brać też udział w konkursach sprawnościowych. Mimo mglistej pogody, radość dopisywała wszystkim. Zainteresowaniem cieszył się piesek, który dołączył do nas na zbiórce rajdowej i przeszedł z nami całą trasę. Pieczone kiełbaski i gorąca herbata pokrzepiły nas na mecie rajdu.

FOTORELACJA

flaga

Już 17 listopada odbędzie się pieszy Szkolny Rajd “Śladami Pamięci Powstańców Wielkopolskich”. Zbiórka o godzinie 9.00 przed budynkiem naszej szkoły.

Zapraszamy!!

Szlakiem drewnianych kościołów

wycieczka1

W sobotę 3 listopada wyruszyliśmy na wycieczkę „Szlakiem kościołów drewnianych wokół Puszczy Zielonka”. Wędrując po terenie Parku Krajobrazowego Puszcza Zielonka zobaczyliśmy sześć z dwunastu wiejskich drewnianych kościołów. W Wierzenicy zwiedziliśmy kaplicę grobową Cieszkowskich, a w Kicinie dowiedzieliśmy się, że jednym z proboszczów tutejszej parafii był sam Jan Kochanowski. W krypcie w Uzarzewie spoczywa kilka pokoleń wybitnych wielkopolskich ziemian - Żychlińskich, a w ich pałacu mieści się obecnie Muzeum Przyrodniczo-Łowieckie. W Rejowcu katolicka świątynia mieści się w dawnym zborze kalwińskim, a właścicielem tej wsi był wnuk poety renesansowego - Mikołaja Reja. W Skokach oglądaliśmy pięknie odrestaurowaną świątynię o konstrukcji szkieletowej. W Długiej Goślinie podziwialiśmy dzieła sztuki w kościele pochodzące z okresu, kiedy właścicielem wsi był poznański klasztor benedyktynek. Każdy uczestnik naszej wyprawy otrzymał przewodnik turystyczny „Puszcza Zielonka i okolice”, dzięki inicjatywie prezesa szamotulskiego Oddziału PTTK, który wspaniale wszystko przygotował i był naszym przewodnikiem na trasie.

WIĘCEJ ZDJĘĆ :)