404 maj » 2012 » SKKT - PTTK
Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Archive for » maj, 2012 «

„Siedlce otwartą bramą w Dolinę Bugu”

W dniach 25-27 maja udaliśmy się na VIII Ogólnopolski Zlot Młodzieży Wiejskiej PTTK „Siedlce otwartą bramą w Dolinę Bugu”. Nasz klub i województwo pod czujnym okiem opiekunki reprezentowały Weronika Stefańska, Natalia Żelazko i Sara Prentka. Stanica zlotu znajdowała się w Serpelicach, gdzie łącza się trzy regiony: Podlasie, Mazowsze i Lubelszczyzna. Rzeka Bug wspaniale wije się tam wśród łąk i pastwisk, wielokrotnie zakręcając i tworząc przełomy wśród urwistych skarp, liczne mielizny, wyspy i przepiękne starorzecza - zwane „bużyskami”. To także miejsce spotkania trzech kultur: białoruskiej, polskiej i ukraińskiej. Podczas Zlotu odbyły się konkursy wiedzy o regionie, sprawnościowe i artystyczne, a w generalnej klasyfikacji drużyna z Nojewa zajęła 3 miejsce w kraju. Długo będziemy wspominać ten wyjazd :)

GALERIA

p5260423p5260354

p5250215p5250247

InO w Nojewie

p519006019 maja odbyły się XIII Powiatowe Marsze na Orientację Szkół Podstawowych i Gimnazjów, a także I Wiosenne INO na terenie Sierakowskiego Parku Krajobrazowego w Nojewie. Pogoda wspaniale nam dopisała. Trasa świetnej zabawy z mapą i kompasem wiodła od mostu, w kierunku jeziora Kikowskiego, żółtym szlakiem turystycznym.

p5190086W pierwszym etapie zajęliśmy drugie, trzecie i czwarte miejsce, a na wyniki etapu drugiego musimy jeszcze poczekać. W generalnej klasyfikacji drużyn nasza gmina Pniewy zajęła pierwsze miejsce.

ZDJĘCIA

Poznajemy Wielkopolskę!

Wycieczka to jedna z ciekawszych form zagospodarowania wolnego czasu, poznawanie zabytków, przyrody, historii i innych ludzi. W sobotę 12 maja kolejny raz wybraliśmy się na wycieczkę z cyklu „Poznajemy Wielkopolskę”. Tym razem nasza trasa wiodła szlakiem polskiego króla Stanisława Leszczyńskiego,  przez Rydzynę - „perłę polskiego baroku”, Leszno - zwane „Atenami północy” i Kościan. Podczas wyprawy naszym wspaniałym przewodnikiem był Prezes Szamotulskiego Oddziału PTTK.

ZOBACZCIE JAK BYŁO!

p5120218-1p5120158