404 kwiecień » 2012 » SKKT - PTTK
Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Archive for » kwiecień, 2012 «

Mapy w dłoń!

Weronika z mapą :)

Gdy na dworze tak piękna pogoda, niefajnie siedzieć w domu! Dlatego my już teraz przygotowujemy się do marszy na orientację. Najpierw w czwartek przeszliśmy szkolenie teoretyczne z treści mapy i znaków topograficznych. Dwa dni później wybraliśmy się  z kompasem i mapą na teren Sierakowskiego Parku Krajobrazowego. Wspaniała zabawa zaprowadziła nas nad Jezioro Kikowskie i pierścieniowate grodzisko. Po takim szkoleniu na pewno się nie zgubimy!

FOTORELACJA

Dzień Ziemi

p4220272W dniu obchodów Święta Ziemi uczestniczyliśmy w XXXVII Wojewódzkim Rajdzie Turystycznym po Regionie Szamotulskim, którego meta prowadziła do Chełmna. Piesza trasa wiodła z Nojewa przez Psarskie, Bielawy, Koninek, Konin. Już z daleka widzieliśmy Górę Chełmińską (131m n.p.m.), najwyższe wzniesienie regionu szamotulskiego. p4220182Napotkany mieszkaniec Chełmna pan Kazimierz Kwaśniewski, opowiedział nam historię swojej miejscowości i zniszczonej kapliczki na wzgórzu.Wdrapaliśmy się na szczyt góry i podziwialiśmy piękny krajobraz wokół. Na mecie rajdu przywitano nas serdecznie, zapraszając do udziału w wielu konkursach. Przywieźliśmy wiele dyplomów i nagród. W podsumowaniu rajdu uczestniczyli nasi rodzice i dziadkowie. Dziękujemy !!!

ZDJĘCIA