404 listopad » 2010 » SKKT - PTTK
Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Archive for » listopad, 2010 «

60 LAT

60_latPTTK to towarzystwo gromadzące turystów i krajoznawców z całego kraju. Już niedługo, bo 16 grudnia tego roku, przypada 60-ta rocznica jego utworzenia. Powstało ono z połączenia Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego (PTT - 1873r.) i Polskiego Towarzystwa Krajoznawczego (PTK-1906r.)  PTTK zrzesza około 70 tysięcy członków. Wszystkich łączy turystyczna pasja poznawania naszej ojczyzny. Członkowie naszego koła również tworzą historię tego stowarzyszenia - w tym roku obchodzimy 10- lecie naszego szkolnego koła. Zapraszamy do wstępowania w progi naszego wspaniałego klubu!! :)

Radość i duma ze Święta Niepodległości

10 listopadaZ radością i dumą uczestniczyliśmy w szkolnym apelu poświęconym obchodom 92. rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę. Śpiewaliśmy też pieśni patriotyczne i zapaliliśmy symboliczny znicz na grobie ofiar poległych w czasie II wojny światowej.

GALERIA

Rajd Niepodległości

Trasa XVI Rajdu  Niepodległości prowadziła przez Szamotuły do Piotrkówka.  W stolicy powiatu mieliśmy kolejną okazję, by zobaczyć Zamek Górków, Basztę Halszki, a także Muzeum Archeologii Gazociągu Tranzytowego. ogniskoMimo deszczowej pogody i błotnistej drogi, humory jak zwykle nam dopisywały. W Szczuczynie zrobiliśmy sobie trochę dłuższą przerwę. Schowaliśmy się przed deszczem i na przystanku autobusowym ćwiczyliśmy piosenki patriotyczne, dzięki temu  na mecie rajdu w tej konkurencji udało nam się uzyskać 2 miejsce. Podobnie 2 miejsce zajęliśmy w teście wiedzy o wydarzeniach historycznych i turystycznych. SzczuczynW konkursach indywidualnych wspaniale spisali się zajmując pierwsze miejsca: Alan Rzyska w rzucie woreczkiem do celu oraz Łukasz Sucharski w biegach w worku. Meta rajdu miała miejsce na strzelnicy szamotulskiego  Bractwa Kurkowego. Tam ogrzaliśmy się przy ognisku i zjedliśmy smaczną grochówkę.

Zapraszamy do oglądania ZDJĘĆ z naszego cudownego rajdu!!