404 wrzesień » 2010 » SKKT - PTTK
Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Archive for » wrzesień, 2010 «

Olimpiada Powiatowa

nasi wspaniali uczestnicy !!Tegoroczna Powiatowa Olimpiada Wiedzy Turystyczno- Krajoznawczej zakończona ;D Wśród przedstawicieli 5 gmin znaleźli się również członkowie naszego Koła. Gminę Pniewy reprezentowali uczniowie z Gimnazjum w Pniewach oraz z naszej Szkoły Podstawowej w Nojewie. Rywalizowali oni  ze sobą w aż 4 konkurencjach! A wcale nie były one łatwe. Aby znaleźć się w czołówce, nasi młodzi turyści musieli wykazać się ogromną wiedzą w teście krajoznawczym z wiedzy o Wielkopolsce i powiecie szamotulskim. Także w teście topograficznym trzeba było ruszyć głową i trochę znać się na azymutach. Sporo problemów sprawiło uczestnikom mierzenie odległości w terenie. Z kolei dobrą sportową formę można było pokazać w rowerowym torze przeszkód. Gdy nareszcie przyszła pora na wyniki, z wielkim zdziwieniem dowiedzieliśmy się, że… nasz wspaniały Konrad Konopacki pokazał wszystkim co potrafi i zajął 4 miejsce, a trzeba tu dodać, że wszyscy uczestnicy startowali w jednej kategorii wiekowej (nawet licealiści!). Konrad!Dzięki jego tak wysokiej lokacie, z pomocą starszych gimnazjalistów, absolwentów naszej szkoły, nasza Gmina Pniewy znalazła się na 1 miejscu w końcowej klasyfikacji, tym samym otrzymaliśmy Puchar Starosty Szamotulskiego!! Wszystkim uczestnikom gratulujemy, a już w tą sobotę trzymajcie z nami kciuki, bo Konrad pojedzie na etap wojewódzki Olimpiady do Moch k/Wolsztyna. :))

GALERIA

“Moje najmilsze chwile…”

Rok Turystyki Wodnej 2010W środę odbyło się podsumowanie szkolnego etapu Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego “Moje najmilsze chwile spędzone nad wodą”. Jak już na pewno wiecie, został on zorganizowany w ramach Roku Turystyki Wodnej w PTTK. W konkursie brali udział wszyscy uczniowie naszej szkoły z klas 1-6. Miło nam poinformować, że w konkursie zostało wyróżnionych 5 osób:

  • Martyna Grocholewska kl.1
  • Katarzyna Wicher kl.3
  • Szymon Kamiński kl.4
  • Beata Bilska kl.6
  • Alicja Gamrat kl.6

Wyróżnione prace możecie oglądać w naszej GALERII, zostały one przesłane do Centralnej Komisji Konkursowej w Warszawie. Wyniki kolejnego etapu już 10 października, więc gratulujemy i trzymamy kciuki !! :))

Julka, Alan i Tomek też są z nami!!

Alan, Julka, TomekTurystycznie witamy w naszym klubie nowych wspaniałych członków !! Julka, Tomek i Alan mają już za sobą swój pierwszy rajd, a ich uśmiechy mówią same za siebie, jak dobrze im razem z nami w PTTK :)) Więcej zdjęć !!

Rajd na Powitanie Jesieni

:)W niedzielę z samego rana wyruszyliśmy na kolejny rajd: XXXI Wojewódzki Zlot Turystów “Na Powitanie Jesieni”. Nasza trasa tym razem prowadziła z Binina, aż nad Jezioro Mormin w Ostrorogu, gdzie znajdowała się meta. Po drodze szukaliśmy trofeum z trasy i oczywiście zachwycaliśmy się piękną przyrodą. Na miejscu czekało na nas wiele konkursów i mnóstwo innych atrakcji. Zorganizowany został pokaz Nordic walking z krótkim spacerem. Można było zapoznać się ze zwyczajami rycerskimi oraz obejrzeć pokaz strzelania z łuku i kuszy, który zaprezentowali przedstawiciele Chorągwi Wojewody Poznańskiego Sędziwoja z Ostroroga.3 miejsce w MnO ;) W konkursie krajoznawczo- historycznym nasze koło zajęło 1 miejsce, a w konkursie piosenki turystycznej wyśpiewaliśmy sobie 3 lokatę. Także w konkursach sprawnościowych pokazaliśmy na co nas stać, najlepsi okazali się: Natalia Żelazko, Piotr Rogalski i Konrad Konopacki. W międzyczasie nad jeziorem został rozegrany marsz na orientację, który będzie zaliczany do klasyfikacji Międzyszkolnej Ligi InO. Wysokie 3 miejsce udało się uzyskać drużynie w składzie: Konrad Konopacki, Mirosław Stefański i Alan Rzyska. prawdziwi rycerze!Oprócz uczestnictwa w rajdowych konkursach, członkowie koła odbyli koleżeńskie szkoleniowe Marsze na Orientację pod okiem Agnieszki. Z okazji 10-lecia naszego klubu, pani Luiza wręczyła opiekunom zaprzyjaźnionych szkolnych kół podziękowania za współpracę i spotkania na turystycznych szlakach. Wśród uczestników jesiennego rajdu znalazły się także dwie najmłodsze uczestniczki Gabrysia i Martynka, które od dziś rozpoczęły zdobywanie “Dzięcięcej Odznaki Turystycznej PTTK”. Oczywiście zapraszamy do naszej GALERII, a na koniec niespodzianka:

Category: SKKT - PTTK  One Comment

Szkolny apel o kongresie

W poniedziałek 13 września odbył się szkolny apel poświęcony VI Kongresowi Krajoznawstwa Polskiego. Opiekunka koła z wielką radością podzieliła się z nami swoimi wrażeniami z pobytu, a naprawdę było o czym opowiadać.  Przywiozła dla nas także małe upominki z Olsztyna :). Każdy członek naszego wspaniałego klubu otrzymał na apelu płytę PTTK ‘Wędruj z nami’, mapę woj. warmińsko- mazurskiego, plan miasta Olsztyna, a także pamiątkową naklejkę z logo kongresu. Opiekunka przekazała na ręce pani dyrektor teczkę z książkami, gazetkami i mapkami z woj. warmińsko- mazurskiego. Już od poniedziałku na korytarzu szkolnym możemy podziwiać fajne gablotki poświęcone VI Kongresowi, prezentują się one mniej więcej tak:  ;)

dscf0319

gablota SKKT-PTTK

VI Kongres Krajoznawstwa Polskiego - Olsztyn

kongres_plakat_120Takie spotkanie zdarza się tylko raz na 10 lat!! Wiecie, że właśnie odbył się VI Kongres Krajoznawstwa Polskiego?? To spotkanie turystów z całego kraju miało miejsce w dniach 10-12 września 2010, w stolicy Warmii i Mazur – Olsztynie pod hasłem “Polska w europejskiej rodzinie. Przenikanie kultur, idei, wartości. Powinności krajoznawców”. Organizatorami VI Kongresu byli: Zarząd Główny PTTK i Zarząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Patronat nad VI Kongresem Krajoznawstwa Polskiego objął sam Parlament Europejski wraz z przewodniczącym prof. Jerzym Buzkiem. Przypomnijmy, że pierwszy Kongres Krajoznawstwa Polskiego odbył się w Poznaniu w 1929 roku, następne w 1970 w Gdańsku, 1980 w Płocku, 1990 w Opolu i w 2000 w Gnieźnie (tu też byliśmy!!). Również nasza opiekunka koła, znalazła się w gronie ponad 500 uczestników Kongresu. Już teraz możecie zobaczyć FOTORELACJĘ z jej pobytu ;D

To zaczynamy!!

p9010361Na dobry początek kilka zdjęć z rozpoczęcia roku szkolnego. Turystyczna klasa 5 gotowa do nauki ;)

<<GALERIA>>

Bieszczady na nowy rok szkolny

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego już za nami. Tym razem klasa 5 przygotowała dla wszystkich prezentację słowno- muzyczną. Wśród wakacyjnych wspomnień nie zabrakło także turystycznych akcentów. Zobaczcie sami jak wygląda piosenka “Bieszczady” w wykonaniu naszych piątoklasistów :) !!